ទេសរដ្ឋមន្រ្តី គី តិច ប្រធានក្រុមមេធាវីរាជរដ្ឋាភិបាល និងជាប្រធានក្រុមមេធាវី ស្ម័គ្រចិត្តសម្តេចតេជោសែន អញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក-សមាជិកា ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន
ភ្នំពេញ)៖ នារសៀលថ្ងៃទី៣១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ទេសរដ្ឋមន្រ្តី គី តិច ប្រធានក្រុមមេធាវីរាជរដ្ឋាភិបាល និងជាប្រធានក្រុមមេធាវីស្ម័គ្រចិត្តសម្តេចតេជោសែន បានអញ្ជើញដឹកនាំសមាជិក-សមាជិកា ចូលរួមគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធសព ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ត្រូវជាបងប្រុសបង្កើត សម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ដែលបានទទួលមរណភាព កាលពីថ្ងៃទី២៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ វេលាម៉ោង ០២:២៧នាទីព្រឹក ក្នុងជន្មាយុ៧៨ឆ្នាំ ដោយរោគាពាធ ។   ក្នុងខណៈវេលាដ៏ក្រៀមក្រំបំផុតនេះ ឯកឧត្តមទេសរដ្ឋមន្ត្រី ប្រធានក្រុមមេធាវីរាជរដ្ឋាភិបាល និងជាប្រធានក្រុមមេធាវីស្ម័គ្រចិត្តសម្តេចតេជោសែន សូមឧទ្ទិសបួងសួងដល់ដួងវិញ្ញាណក្ខន្ធ ឯកឧត្តម អ្នកឧកញ៉ា ឧត្តមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន សូមបានចាប់បដិសន្ធិក្នុងសុគតិភព កុំបីឃ្លៀងឃ្លាតឡើយ៕
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ចូលរួមបច្ច័យ១ម៉ឺនដុល្លារ ជូនដល់គ្រួសារសពពលករខ្មែរស្លាប់ក្នុងគ្រោះរញ្ជួយដីនៅថៃ
រដ្ឋមន្ត្រីព័ត៌មាន ក្រើនរម្លឹកអ្នកសារព័ត៌មាន សូមផ្ទៀងផ្ទាត់ប្រភពព័ត៌មានឱ្យបានច្បាស់ មុននឹងចេញផ្សាយ, ប្រភពព័ត៌មានខ្លះ មិនមានភាពស្មោះត្រង់ជាមួយអ្នកសារព័ត៌មាននោះទេ
រជ្ជទាយាទប្រទេសលុចសំបួ យាងគោរពវិញ្ញាណក្ខន្ធអ្នក ឧកញ៉ា ឧត្ដមមេត្រីវិសិដ្ឋ ហ៊ុន សាន និងជួបសម្តែងការគួរសមជាមួយ សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រមុខរដ្ឋស្តីទី
ក្រុមជំនួយការសម្តេចបវរធិបតីនាយករដ្ឋមន្រ្តី នាំយកសារលិខិតរំលែកមរណទុក្ខ និងបច្ច័យចូលរួមបុណ្យសពលោកបណ្ឌិតសភាចារ្យ ព្រំ ម៉ល់
សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត និងលោកជំទាវបណ្ឌិត ពេជ ចន្ទមុន្នី ផ្តល់ការឧបត្ថម្ភជាប្រចាំខែដល់កុមារកំព្រា និងកុមារមានទុក្ខលំបាកនៅមណ្ឌលមែកឈើ
សម្តេចកិត្តិព្រឹទ្ធបណ្ឌិត សម្រេចឧបត្ថម្ភថវិកា១០ម៉ឺនដុល្លារអាមេរិកដល់កាកបាទក្រហម មីយ៉ាន់ម៉ា សម្រាប់ប្រតិបត្តិការជួយសង្រោះប្រជាពលរដ្ឋដែលរងគ្រោះដោយការរញ្ជួយដី
ខួបលើកទី១៦២ ទិវាពិភពលោកកាកបាទក្រហម, កាកបាទក្រហមកម្ពុជា អំពាវនាវសប្បុរសជនមកពីគ្រប់មជ្ឈដ្ឋានចូលរួមបរិច្ចាគគាំទ្រការងារមនុស្សធម៌